اخبار

عملکرد بهتر بازار بیت کوین نسبت به دیگر بازارهای مالی در ماه دسامبر

در ماه دسامبر، سرمایه گذاری معامله گران در بازار رمزنگاری ارز نسبتا مشابه آنچه که در وال استریت بود، نسبت به عملکرد نسبی قیمت بیت کوین و شاخص S & P 500 نشان داده شده است.

قیمت S & P 500 در زیر قیمت بیت کوین در نمودار یک ماه

پس از سقوط تقریبا ۸۵٪ از قیمت تمام وقت آن در نزدیکی ۲۰،۰۰۰ دلار، اصلاح شد. قیمت ابتدای ماه دسامبر، سطح پایین مواجهه با قیمت ۳،۱۲۷ دلار را پیش از آنکه به سمت ماهانه خود نزدیک به ۴،۲۳۷ دلار افزایش یابد، ایجاد کرد. این نتیجه اصلاح آن تقریبا ۳۵.۵٪ بود.
S & P 500، از سوی دیگر، پیش از آنکه میزان ۵۲ هفته ای خود را در ۲،۹۴۰.۹۱ تنظیم کند، در حال اصلاح نزولی بود. همانطور که در ماه دسامبر به وقوع پیوسته بود، شاخص این نشست ده جلسه فروش روزانه روزانه را در نیمه دوم سال جاری به ثبت رساند و موجب سقوط تقریبا ۲۰ درصد از اوپک اخیر، کمترین میزان از آوریل ۲۰۱۷ بود.

شاخص های خواهر S & P، داو جونز و ناصدک نیز به طور قابل ملاحظه ای در مدت زمان مشابه کاهش یافته است. این سه نفر با هم از زمان اکتبر ۲۰۰۸ در طول بحران مالی، بدترین سقوط ماهانه را به ثبت رساندند.

به طور کلی، S & P 500 در روز سه شنبه از ۱۹ سپتامبر تا کنون ۱۹.۸٪ کاهش یافته است. نصصالقرنین و داو به ترتیب ۲۳.۳ و ۱۸.۸ درصد از رکورد خود را به ترتیب در ۲۹ اوت و ۳ اکتبر بسته اند.

مسائل فاندامنتال (بنیادین) متفاوت

فاندامنتال Bitcoin و S & P کاملا متمایز از یکدیگر هستند. در حالی که بیت کوین یک دارایی مستقل است که عمدتا از طریق بازارهای خرده فروشی و OTC معامله می شود، S & P شاخص بازار سرمایه بزرگترین شرکت های تجاری دولتی ایالات متحده با ارزش بازار است. هر بازار به کاتالیزورهای خاصش پاسخ داد، بدون اینکه هیچ ارتباط قطعی با دیگری برقرار شود.

سقوط عظیم و افزایش جزئی قیمت بیت کوین

برای مثال بیت کوین در سال جاری پس از به دست آوردن اهداف صعودی خود بدون تصدیق تقاضای واقعی اصلاح شد. همراه با اتریوم، آن را به عنوان یک روش برای جمع آوری کمک های مالی برای بسیاری از راه اندازی های جدید بلاک چین جوان که در نهایت شکست خورده بدون ساخت محصول مورد نظر خود را ساخته بودند. بعضی از آنها حتی معلوم می شود که به طور حیرت انگیز یا کلاهبرداری های واقعی هستند. این و دیگر عوامل در نهایت فشار فروش را در بازار بیت کوین افزایش داد و موجب افت شدید شد.

اخیراً نیز بیت کوین کف موقتی را ساخته که بر سودجویان تاکید می کند که دارایی را با قیمت پایین تر جمع کند. بازار رمز گشایی سال ۲۰۱۹ را به عنوان سال پذیرش موسسه BTC در نظر می گیرد، که بر معامله گران درون آن تاکید می کند و پول دیجیتال را نگه می دارد مگر اینکه هدف مورد نظر خود را ثابت نگه دارد.

شاخص S & P 500 همچنان شاخص های باریک را نشان می دهد

بر خلاف بیت کوین، S & P 500 به عوامل اقتصاد کلان واکنش نشان می دهد، از جمله افزایش نرخ بهره بانک فدرال به سناریوهای سیاسی جهانی که از اداره ترامپ رونق می گیرد. صدای آمریکا از وزیر خزانه داری ایالات متحده، استیون مانوچین، روز سه شنبه نشان داد که او در حال مذاکره با مدیران اجرایی شش بانک بزرگ ناتو است. این امر منجر به احساس بدبینانه بازار نسبت به نقدینگی این موسسات شد.

جنگ تجاری فعلی ایالات متحده و چین نیز به رغم اطمینان از سوی واشنگتن و پکن، خالی است. یک جلسه معاون رئیس جمهور در میان دو اقتصاد قدرتمند، که روز یکشنبه توسط Morning Post South China گزارش شد، نتایج مثبت را به دست آورد. اما این به اندازه کافی نبود که خوشبینی را در بازار سهام ایالات متحده به بار آورد.

پیش بینی می شود که S & P تا سال جدید وارد بازار شود. بسیاری از معامله گران و سهامداران در طول فصل تعطیلات از دفاتر خود دور هستند، که احتمالا حجم این بازارها را کاهش می دهد.

بیت کوین با وجود داشتن دو کلاس متمایز دارایی، بر اساس بازده سرمایه گذاری این ماه، بهتر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن