آرشیو

سرعت بیشتر تتر در کدام شبکه بلاکچین است؟

تتر چگونه کار می‌کند و چه کاربردهایی دارد؟

هر تتر (USDT) صادر شده، توسط دارایی به ارزش ۱ دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. توکن USDT ابتدا بر روی بلاک چین بیت کوین و از طریق پروتکل Omni Layer صادر می‌شد اما اکنون بر روی هر بلاک چینی که تتر از آن پشتیبانی می‌کند، صادر می‌شود. هنگام صدور هر واحد USDT می‌توان از آن مانند هر ارز یا توکن دیگر در چین‌هایی که بر روی آن صادر می‌شود استفاده کرد. در حال حاضر شبکه Tether از بلاک چین‌های بیت کوین، اتریوم، الگوراند (Algorand)، ترون (Tron)، ایاس (EOS) و امنی (Omni) پشتیبانی می‌کند. سرعت تراکنش و میزان کارمزدها بر روی هر کدام از این بلاک چین‌ها متفاوت است.

با توجه به پایداری قیمت تتر به پشتوانه ارزش دلار آمریکا، از آن برای خرید خدمات و کالاهای مختلف فروشگاهی استفاده می‌شود و قابلیت مبادله با ارزهای دیگر را دارد. کاربران علاقمند به خرید USDT همچنین از این رمزارز برای وام دهی، خرید NFT و شرکت در ICOها استفاده می‌کنند. این ارز هم اکنون در رتبه ۳ برترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری و مبادله قرار دارد.

tether

مقایسه سرعت تراکنش USDT

به نقل از والکس‌، تتر یک کوین دارای بلاک چین نیست و از دیگر بلاک چین‌ها استفاده می‌کند. در این بخش ۳ بلاک چین امنی (Omni)، اتریوم و ترون (Tron) که شبکه Tether از آنها پشتیبانی می‌کند را از نظر سرعت تراکنش بررسی می‌کنیم:

تتر امنی (USDT Omni)

تتر امنی در واقع همان تتر بیت کوین است که مشکلاتی همچون سرعت پایین تراکنش و ایمن نبودن و شلوغی شبکه را به آن نسبت می‌دهند. ضعیف‌ترین سرعت تراکنش مربوط به تتر امنی (USDT Omni) است و ایجاد بلاک جدید در این بلاک چین بین ۱۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد. بنابراین کاربران کمتر از USDT Omni استفاده می‌کنند.

تتر اتریوم (USDT ERC20)

تتر اتریوم در سال ۲۰۱۷ صادر شد و قصدش جایگزینی و رفع مشکلات شبکه امنی بود. شبکه اتریوم برای علاقمندان ارزهای دیجیتال شناخته شده است و توکن‌های فعال بر روی آن دارای استاندارد ERC-20 هستند. تتر اتریوم (USDT ERC20) سرعت تراکنش بالاتری را ارائه می‌دهد. سرعت تراکنش در شبکه اتریوم بین ۵ الی ۱۰ دقیقه است.

تتر ترون (USDT TRC20)

بعد از افزایش کارمزدهای تراکنش USDT در شبکه اتریوم، تتر جدیدی با استاندارد TRC-20 در شبکه ترون (Tron) با ارائه سرعت بالاتر تراکنش و کارمزد پایین‌تر ایجاد شد. علاوه بر این، شبکه ترون امکان ایردراپ (Airdrop) و اهدای جوایز و پاداش برای نگهداری توکن‌های TRC-20 را ارائه می‌دهد. تتر ترون (USDT TRC20) بیشترین سرعت تراکنش را دارد و نهایتاً ۳ دقیقه طول می‌کشد.

بنابراین بر اساس سرعت تراکنش، سرمایه گذاران انتخاب و خرید تتر ترون را به بقیه بلاک چین‌ها ترجیح می‌دهند. از نظر کارمزد تراکنش نیز شبکه ترون در وضعیت بهتری نسبت به اتریوم و امنی قرار دارد. به گونه‌ای که کارمزد USDT Tron چیزی حدود ۸۰ سنت است در حال که در شبکه اتریوم این مقدار به ۳۰ دلار هم می‌رسد. در این بین باید به تتر ای او اس (EOS) نیز اشاره کرد که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و ادعا می‌کند که کارمزد نقل و انتقالش را حذف کرده است.

خرید تتر؛ همچنان انتخابی جذاب

همان طور که گفته شد، توکن USDT یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های موجود در بازار کریپتوکارنسی است. این شبکه نقدینگی را برای تراکنش‌های به ارزش میلیون‌ها دلار در روز فراهم می‌کند. در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال، قیمت تتر از ثبات بیشتری برخوردار است و گزینه امن‌تری برای سرمایه گذاران به حساب می‌آید. شبکه تتر از شبکه‌های بلاک چین مختلفی پشتیبانی می‌کند و به عنوان وسیله پرداخت برای کالا و خدمات مختلف و مبادله با دیگر ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. برای خرید تتر و اطلاع از قیمت به روز آن می‌توانید به صرافی ایرانی والکس مراجعه کنید.

منبع : دیجی رو

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید