آرشیو

خرید ارز دیجیتال دوج کوین

چگونه دوج کوین بخریم ؟

مانند خرید و فروش دیگر ارزهای دیجیتال، خرید دوج روشی فیزیکی نیست. همان‌طور که گفتیم دوج کوین تحت شبکه بلاکچین فعالیت می‌کند و میتوان با انتخاب بهترین صرافی خرید دوج کوین برای خرید اقدام کرد. برای خرید دوج کوین، مراجعه به یک صرافی ارز دیجیتال امن و معتبرمیباشد. به دلیل اینکه برخی از صرافی های ارز دیجیتال خارج از کشور، به کاربران ساکن ایران خدمات ارائه نمیکنند و یا فعالیت در این صرافی ها مشکل ساز خواهد بود لذا صرافی های ارز دیجیتال داخل کشور گزینه معقول‌تری است.

خرید دوج کوین از صرافی های ایرانی

اهمیت ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال ایرانی چیست ؟ برای خرید دوج کوین در صرافی های خارجی ملزم به ثبت نام در بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی برای ارسال رمز ارز تتر و یا بیت کوین برای ارسال سرمایه به پلتفرم های معاملاتی خارجی میباشید.

 

خرید دوج کوین از صرافی های خارجی

نکته ای که هنگام ثبت نام در صرافی خارجی باید به آن توجه داشته باشیم : مقامات قانون‌گذاردر سراسر جهان فعالیت‌های صرافی های ارز دیجیتال را زیر نظر گرفته‌اند. بدین صورت بسیاری از پلتفرم های معاملاتی بارها با هشدار نهادهای نظارتی مواجه شده و در مواردی حتی مجبور شده اند تا فعالیت خود را در برخی از کشورها محدود و یا متوقف کند. تحریم های اقتصادی بر علیه ایران هم از این قاعده مستثنی نبوده.

در باره انتقال دوج از صرافی به کیف پول و اهمیت شبکه انتقال دوج بیشتر بدانیم.

شبکه دوج کوین

توسعه‌دهندگان دوج کوین از کدهای یک شبکه به‌نام لاکی‌کوین (Luckycoin) برای فرایند توسعه استفاده کردند و به‌نوعی این ارز دیجیتال را می‌توان فورک (انشعاب) از لاکی‌کوین دانست و خود لاکی‌کوین هم فورکی از لایت کوین است. لایت کوین هم خودش فورکی از بیت کوین است. بنابراین، شبکه‌های بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین از نظر ساختاری و چگونگی کار شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند.

دوج کوین Dogecoin چیست؟

دوج کوین (Dogecoin) ارز دیجیتالی که برای شوخی ساخته شده بود؛ اما حالا با ارزش بازار چندده میلیارد دلاری، در رده‌های بالای بازار ارزهای دیجیتال دیده می‌شود، افراد بزرگی مانند ایلان ماسک از آن حمایت می‌کنند و برای بهبود آن برنامه‌ریزی کرده‌اند.
دوج کوین Dogecoin چیست؟

دوج با نام اختصاری «DOGE» به‌زبان ساده یک ارز دیجیتال و یک شبکه برای انتقال ارزش (دارایی) است؛ این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترینش در هدف اولیه است؛ دوج کوین در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود.
در ماه دسامبر ۲۰۱۳ قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار به قیمت تغریبی ۱۰۰۰ دلار رسید؛ جهان حالا نگاهی جدی به ارزهای دیجیتال داشت. در همان زمان که حدود چهارسال از پیدایش بیت کوین می‌گذشت، برنامه‌نویسی به‌نام بیلی مارکوس (Billy markus)،‌ ارز دیجیتال خودش را برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر (Jackson Palmer)، مدیر محصول و تحلیل‌گر داده ها در شرکت ادوبی، دوج کوین در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ خلق شد.
نام و ایده لوگوی دوج کوین از نژاد سگ شیبا اینو (Shiba Inu) بر گرفته شده است. قبل از ایجاد دوج کوین، کلمه «دوج» (Doge) و تصویر سگ شیبا اینو به‌عنوان میم (meme) یا همان طنز اینترنتی شناخته شده بود و افراد برای نوشتن متن‌های خنده‌دار خود از این تصاویر استفاده می‌کردند. شاید برای شما سوال باشد میم کوین چیست ؟ میم‌ها، محتوای تصویری خاصی هستند که پس از جلب توجه از سمت کاربران، به‌سرعت در فضای مجازی منتشر می‌شوند و جنبه طنز ایجاد می‌کنند.

هدف از خلق دوج چیست ؟

بنابراین دوج کوین برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال، در ابتدا برای هدف خاصی ساخته نشده بود و در حقیقت این ارز دیجیتال اکنون در دسته «میم‌ کوین‌ها» یا همان «سکه‌های طنز» قرار میگیرد. برای مثال از جلمه ارزهای دیجیتال دیگری که در این دسته قرار دارند می‌توان به ارز دیجیتال شیبا اینو اشاره کرد. بیلی مارکوس، خالق دوج کوین که با نام مستعار شیبتوشی ناکاموتو (Shibetoshi Nakamoto) نامی طنز برگرفته از نام خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود، بدون اهمیت‌دادن به‌ بازاریابی یا پذیرش آن از طرف مردم، فقط قصد داشت برای شوخی و تفریح، یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه ایجاد کند.

دوج کوین بخریم یا نه ؟

دوج کوین بخریم یا نه ؟

۲۵ دسامبر ۲۰۱۴ اتفاقی افتاد که امنیت دوج کوین را به کلی زیر سوال برد. این اتفاق چیزی نبود جز: هک شدن کیف پول رسمی دوج کوین یعنی Dogewallet  بود که طی آن هکرها ۲۱ میلیون DOGE ، که در آن زمان ارزشی معادل ۱۲۰۰۰ دلار داشت، را به جیب زدند. پس از ان جامعه دوج کوین برای جمع آوری ۱۳ هزار دلار برای جبران خسارت افرادی که دوج کوین خود را از دست داده بودند اقدام به فعالیت چشمگیری کردند. پس از این اتفاق، توسعه‌دهندگان دوج کوین برای بالا بردن امنیت دوج از شبکه لایت کوین کمک گرفتند. این فرایند امنیت دوج را به شدت افزایش و بیشتر مورد توجه فعالان بازار ارز های دیجیتال قرار داد. پس در حال حاضر میتوان گفت دوج کوین از امنیت مناسب برخوردار خواهد بود.

جه ویژگی هایی دوج کوین را نسبت به دیگر ارز های دیجیتال متمایز میکند ؟

دوج کوین یکی از فعال‌ترین جوامع در دنیای ارز های دیجیتال را دارد. بنابراین برای انجام تعدادی از پروژه های خیرخواهانه و تامین مالی پروژه‌های دیگر تشکیل شده است. یکی دیگر از کاربرد های دوج در فضاهای مجازی این است که، کاربران دیگر را برای پست‌هایی که شایسته قدردانی هستند، تشویق می‌کنند. این موضوع شبیه «لایک» است اما تاثیر بیشتری دارد.

تفاوت دوج کوین با بیت کوین در چیست ؟

دوج کوین از کد های لایت کوین خلق شده است و لایت کوین هم خود از کد بیت کوین به وجود آمده است. بنابراین نحوه کار بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین به یک شکل است و فقط از برخی جنبه‌ها مانند زمان بلاک و عرضه کل متفاوت هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید