آرشیو

استیبل کوین های قابل اعتماد بازار

آشنایی با اصطلاحات، قوانین و نحوه معاملات در بازارهای ارز دیجیتال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هرگونه تشابه اسمی موجب به خطر افتادن حجم زیادی از سرمایه شما خواهد شد. حتی لحظه‌ای برای جابجایی سرمایه کاربر از ارز دیجیتال در حال سقوط ارزش مالی به رمز ارز دیگر موجب زیان تصاعدی مشتری خواهد شد. از این رو باید علاوه بر سرعت در زمان معاملات به انواع استیبل کوین های قابل اعتماد بازار نیز تسلط کافی داشته باشید. استیبل کوین های قابل اعتماد بازار راه فرار تعیین شده برای تریدرها در انجام معاملات روزانه و جلوگیری از ضرر بیش از پیش در نظر گرفته شده است.

سرمایه‌گذاری در واحدهای مالی دیجیتالی در دو حالت کوتاه مدت (تریدرها) و بلند مدت (هولدرها) بوده و با توجه به نحوه سرمایه‌گذاری اهمیت استیبل کوین های قابل اعتماد بازار برای تریدرها بسیار بالا است. هولدرها اهمیتی به قیمت لحظه‌ای، هفتگی، ماهانه و سالانه هیچ کدام از ارزهای دیجیتال حتی بیت کوین ندارند. اما تریدرها با استفاده از اختلافات قیمتی در کوتاه مدت به دنبال افزایش سرمایه دلاری و ریالی خود بوده و جزئیات بیشتر برای آن‌ها حائز اهمیت است. طی این مقاله به اهمیت استیبل کوین‌ها در دنیای رمز ارزها خواهیم پرداخت. در صورت علاقه به کسب اطلاعات در خصوص استیبل کوین های قابل اعتماد بازار تا انتهای این مطلب با وبلاگ سایت صرافی ایرانی کارت همراه باشید.

استیبل کوین چیست

Stablecoin از مهم‌ترین قسمت‌های بازار معاملات ارز دیجیتال بوده و نوع رمز ارز آن با دیگر ارزهای دنیای کریپتو متفاوت است. شاخصه اصلی استیبل کوین های قابل اعتماد بازار قیمت همیشه پایدار و ثابت آن‌ها بوده و بدین ترتیب مشتریان در زمان کاهش قیمت بازار به چنین رمز ارزهای پایداری پناه خواهند آورد. هولدر یا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به هر واحد رمز ارز چشم‌داشت دلاری یا ریالی نداشته و منتظر شروع انقلاب بزرگ ارزهای دیجیتال هستند. اعتقاد آن‌ها به چنین واقعه بزرگی موجب شده تا درصد زیادی از ارزهای دیجیتال نظیر: بیت کوین و اتریوم به صورت یکجا خریداری شده و دست نخورده باقی بماند.

ریسک های خرید و نگهداری استیبل کوین

اما دیگر کاربران حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال با استفاده از اختلاف قیمت ایجاد شده در ارزش هر واحد از رمز ارز به دنبال کسب سود و بهبود وضع اقتصادی خود هستند. اما در زمان سقوط ارزش رمز ارز چه باید کرد؟ در چنین مواقعی کاربران با خرید تتر نوعی استیبل کوین به دنبال حفظ ارزش دلاری سرمایه خود خواهند بود. در واقع تنها راه نجات مشتریان خرید استیبل کوین در انواع مختلف بوده تا با ویژگی قیمت پایدار و ثابت آن‌ها به کمترین میزان زیان سرمایه خود دست یابند. استیبل کوین های قابل اعتماد بازار دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و کاربران باید با انواع آن‌ها آشنایی کامل داشته باشند.

ریسک های خرید و نگهداری استیبل کوین

از مهم‌ترین استیبل کوین های قابل اعتماد بازار می‌توان به: تتر (USDT)، یو اس دی سی (USDC) و بایننس یو اس دی  (BUSD) اشاره داشت. نقطه اشتراک این سه استیبل کوین پشتیبانی مالی آن‌ها با دلار آمریکا بوده و هر واحد ارز دیجیتال آن‌ها برابر با قیمت یک دلار آمریکا است. در واقع استیبل کوین نقش پول کاغذی را دنیای واقعی داشته و هر دلار آمریکا نقش پشتوانه‌ای مثل طلا در بانک مرکزی هر واحد اسکناس را دارد. در صورت عدم تعادل میان هر واحد ارز دیجیتال استیبل کوین با میزان دلار پشتیبان آن شاهد افت قیمت آن خواهید بود.

به دلیل اهمیت این نکته شرکت‌های ارائه دهنده خدمات رمز ارز استیبل کوین باید به صورت دوره‌ای مورد ارزیابی دقیق از سوی نهادهای نظارتی قرار گیرند. تتر از استیبل کوین های قابل اعتماد بازار دیجیتالی بوده ولی تاکنون بررسی دقیقی از میزان پشتوانه مالی دقیق آن ارائه نشده و برخی از کارشناسان از عدم تطبیق تعداد رمز ارز و میزان پشتوانه دلاری آن اعلام نگرانی نموده‌اند. از طرفی در صورت کاهش ارزش قیمت اسکناس پشتیبان (دلار آمریکا) در بازار جهانی به همان اندازه شاهد افت قیمت استیبل کوین نیز خواهید بود.

همچنین به دلیل افت یکباره قیمت بازار معاملات و هجوم تعداد زیادی از کاربران جهت خرید ارز دیجیتال به میزان بسیار کمی قیمت آن افزایش یافته و در زمان ثبات بازار درصد زیادی از مشتریان سرمایه خود را به رمز ارز دیگری تبدیل خواهند نمود. در زمان خروج سرمایه نیز موجب افت کم قیمت استیبل کوین شده و چنین کاهش ارزش خرید و فروش برای سرمایه‌گذاران بزرگ ضرر مالی هنگفتی را در پی دارد. با تمام این تفاسیر باز هم استیبل کوین های قابل اعتماد بازار بهتر راه فرار برای حفظ پایدار سرمایه بوده و کاربران حرفه‌ای از آن به درستی بهره خواهند برد.

ویژگی های یک استیبل کوین قابل اعتماد چیست

استیبل کوین های قابل اعتماد بازار در انواع صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز در سطح جهان لیست شده و بدون کمترین میزان تغییر ارزش قیمتی در اختیار مشتریان قرار دارند. پشتوانه دلاری، یورویی یا هر واحد پولی فیزیکی مرتبط به کشورهای دارای اقتصاد قوی نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. با توجه به قدرت بالای کشور آمریکا در زمینه اقتصادی مالی و تاثیر مستقیم قیمت آن بر تمام صنایع در سطح جهان بهتر است از استیبل کوین با پشتوانه دلار بهره ببرید. ثبات و پایداری قیمت استیبل کوین مهم‌ترین شاخصه آن بوده و در صورت تغییرات ارزش هر واحد آن موجب سلب صلاحیت آن خواهد شد.

نظارت نهادهای بین‌المللی بر میزان پشتوانه واقعی و تعداد ارزهای منتظر شده از استیبل کوین از اهمیت بالایی برخوردار بوده و انتشار اطلاعات صحیح از سوی شرکت‌ها برای افزایش اطمینان کاربران ارزشمند خواهد بود. انجام تحریم مالی از سوی کشورهای ابر قدرت بر کشورهای کوچک‌تر موجب از بین رفتن روابط شرکت‌ها و قطع همکاری آن‌ها خواهد شد. اما با استفاده از استیبل کوین های قابل اعتماد بازار امکان ارائه خدمات به شرکت‌های دیگر و دریافت وجه دلاری از طریق قراردادهای هوشمند دیجیتالی بر پایه استیبل کوین میسر است.

صرافی معتبر برای خرید استیبل کوین ها

 

صرافی معتبر برای خرید استیبل کوین ها

کشور ایران نیز در زمره کشورهای حاضر در لیست انواع تحریم ظالمانه بوده و شرکت‌ها در کنار مردم عادی و دانشجویان مشکلات زیادی در تبادلات مالی خود دارند. صرافی ایرانی کارت توانسته با ارائه خدمات شاخص و ممتاز جهت خرید استیبل کوین ها به ویژه خرید تتر برای هموطنان فارسی زبان را فراهم سازد. عدم پرداخت کارمزد پلتفرم در زمان تهیه و جابجایی ارزهای دیجیتال از ضرر مشتریان این صرافی جلوگیری کرده و به میزان سود کاربران نیز خواهد افزود.

کسب مجوز و تاییدیه از سازمان‌های قضایی کشور موجب آسودگی خاطر کاربران شده و هرگونه ریسک از بین رفتن سرمایه را کاهش خواهد داد. مشتریان در مراحل ابتدایی با انجام مراحل احراز هویت شخصی قادر به رفع هرگونه مشکل مسدود سازی یا بلوکه شدن در اثر اتهامات از سوی نهادهای نظارتی را خواهند داشت. در صورت مسدود سازی حساب کاربری ایرانیان در صرافی‌های خارجی به دلیل تحریم‌ها و مشکلات بین‌المللی خبری از رفع مسدودیت مالی کاربران نخواهد بود! از دیگر خدمات اصلی سایت صرافی ایرانی کارت برای مشتریان و کاربران می‌توان به موارد لیست زیر اشاره کرد:

  • ارائه مشاوره خرید رمز ارز و انجام معاملات
  • پشتیبانی آنلاین و تلفنی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
  • پرداخت شهریه انواع آزمون، مدارس و دانشگاه در خارج از کشور
  • پرداخت هزینه‌های ویزا و سفارت
  • خرید حساب کاربری سایت‌های خاص
  • خرید کیف پول سخت‌افزاری
  • تهیه انواع بازی، نرم‌افزار و سخت‌افزار
  • خرید رمز ارز، استیبل کوین و انجام معاملات بدون کارمزد
  • رفع هرگونه مشکل حساب کاربری
  • تهیه انواع گیفت کارت و مستر کارت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید