آرشیو

آشنایی با ارز دیجیتال فانتوم FTM

فناوری بلاک چین در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. به همین دلیل این روزها شاهد شکوفایی و رشد های خیره کننده در ارزش ارز های دیجیتال هستیم. ارز دیجیتال فانتوم از جمله رمز ارز هایی است که در طی مدت کوتاهی توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. ارز دیجیتال فانتوم توانسته در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته باشد و جایگاه خوبی در بازار بدست آورد.

معرفی ارز دیجیتال فانتوم

رمز ارز فانتوم با نماد FTM نشان داده می شود و یکی از رمز ارز های مشهور بازار کریپتوکارنسی است. در حال حاضر از نظر ارزش کلی و حجم معاملات در رتبه ۴۳ بازار کریپتو قرار دارد. پروژه بلاک چین این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرده است. فانتوم در همان سال توانست به شیوه عرضه اولیه، سرمایه ای به میزان ۴۰ میلیون دلار جذب کند و تامین سرمایه خوبی برای ادامه پروژه و گسترش آن بدست آورد.

فانتوم

فانتوم بر روی پلتفرم قرارداد های هوشمند DAG  فعالیت می کند و این موضوع سبب مقیاس پذیری بهتر شبکه بلاک چین آن شده است. تیم توسعه دهنده فانتوم تضمین کرده که در سال های آینده سرعت شبکه بلاک چین را افزایش دهد. به طوری که شبکه قادر باشد در هر ثانیه ۳۰۰ هزار تراکنش انجام دهد.

پلتفرم ارز دیجیتال FTM در اواسط سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و در مدت کوتاهی توانست به واسطه اهداف و پروژه هایی که در برنامه های توسعه خود دارد، نظر سرمایه گذاران زیادی را به سمت خودش جلب کند. تیم توسعه دهنده شبکه بلاک چین فانتوم قصد دارد یک پلتفرم قدرتمند برای اجرای قرارداد های هوشمند ایجاد کند. به طوری که از نظر کارایی و امنیت در سطح بسیار بالایی قرار گیرد و به نوعی تمامی محدودیت و نواقص شبکه های بلاک چینی قدیمی و سنتی را حذف کرده و یک فناوری منطبق با نیاز های روز ایجاد کند.

ویژگی ها و قابلیت های فانتوم

ارز دیجیتال فانتوم به واسطه برخی ویژگی ها و قابلیت های خوب توانسته خود را از بسیاری از رمز ارز های دیگر متمایز کند.

  • سرعت بالا در عملکرد

یکی از معیار های بسیار مهم در زمینه شبکه های بلاک چینی، سرعت عملکرد شبکه است. یکی از مزیت های خوب فانتوم نیز داشتن شبکه بلاک چین پرسرعت می باشد.  شبکه ارز دیجیتال فانتوم با استفاده از سیستم اجماع توانسته سرعت بسیار خوبی در شبکه خود ایجاد کند. لذا از این نظر شرایط مناسبی برای اجرای کار های مختلف می تواند داشته باشد.

فانتوم
فانتوم
  • امنیت بالا در شبکه

داشتن امنیت خوب و سطح بالا برای هر ارز دیجیتال از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال فانتوم نیز این موضوع را به خوبی درک کرده و به همین دلیل با ایجاد شرایط امنیتی قوی و ایجاد سیستم غیرمتمرکز در شبکه، سطح امنیت شبکه را تا حد چشمگیری افزایش داده اند.

  • غیرمتمرکز

شبکه بلاک چین فانتوم کاملا غیرمتمرکز می باشد. یعنی هیچ سازمان یا شرکتی توانایی نظارت و کنترل مکانیزم شبکه فانتوم را ندارد. این ویژگی در اکثر شبکه های بلاک چین ارز دیجیتال وجود دارد و ارز دیجیتال فانتوم نیز از این قابلیت بهره مند است.

وب سایت آرن کریپتو مرجع آموزش، بررسی و تحلیل ارز های دیجیتال است. برای مشاهده آخرین تحلیل ها و اخبار در رابطه با ارز های دیجیتال می توانید به سایت آرن کریپتو مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید